Ağustos 2022 – Aralık 2022 Uluslararası Kitap Bölümü Yazarlık Daveti

AĞUSTOS 2022 – ARALIK 2022

ULUSLARARASI KİTAP BÖLÜMÜ YAZIM DAVETİ

DEĞERLİ AKADEMİSYENLER,
Gelenbevi Bilimsel Araştırmalar Dergisi Editörlüğünde “Tanınmış Uluslararası Yayınevi” statüsündeki Duvar Kitabevi bünyesinde “Sağlık Bilimleri”, “Sosyal Bilimler”, “Mühendislik Bilimleri”, ve “Eğitim Bilimleri” alanlarında Ağustos ve Aralık 2022 tarihli editörlü kitaplar yayınlanacaktır. 

BAŞVURU

Kitap bölümü için başvurularınız için; ad, soyad, cep telefonu, açık adres bilgileriniz, ile “Gelenbevi Kitap Bölümü Şablonu“na göre düzenlediğiniz eser Word belgesini ve benzerlik raporu PDF dökümanını “editor.GSRjournal@gmail.com” adresine göndermeniz yeterlidir.

YAYINLACAK OLAN ALAN KİTAPLARI

Academic Researches in Health Sciences: Türkçe veya İngilizce hazırlanmış, derleme veya araştırma türündeki Sağlık Bilimleri alanında gerçekleştirilmiş çalışmalara açıktır. 

Academic Researches in Educational Sciences: Türkçe veya İngilizce hazırlanmış, derleme veya araştırma türündeki Eğitim Bilimleri alanında gerçekleştirilmiş çalışmalara açıktır. 

Research in Natural and Engineering Sciences, Volume II: Türkçe veya İngilizce hazırlanmış, derleme veya araştırma türündeki Mühendislik Bilimleri alanında gerçekleştirilmiş çalışmalara açıktır. 

Research in Social Sciences, Volume II: Türkçe veya İngilizce hazırlanmış, derleme veya araştırma türündeki Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler alanında gerçekleştirilmiş çalışmalara açıktır.

SÜREÇ

  • Hazırlanacak kitap içerisinde birbirleri ile çok benzer bölümlerin olmaması için, ve benzerlik oranının kontrol edilmesi için kitap bölümü başvurularının bir editöryal değerlendirmeye tabi tutulması gerekmektedir. Bu aşamada, kitap bölümü metni ile birlikte benzerlik raporu PDF’i kitap editörüne e-mail ile gönderilmelidir. Gönderilen çalışmalar titizlikle editöryal incelemelerden geçecek ve kitaplara eklenip eklenmemesine karar verilecektir.
  • Dizgi aşamasında çalışmalar, akademik alanlarına göre sınıflandırılır. Alt alanlarda yeterli sayıda kitap bölümü oluşturulduğunda o alana özgü tematik başlıklarla yayınlanır. Kitap bölümü gerekli durumlarda ilgili editör tarafından konusuna en uygun tematik başlık altında toplanabilir. Yeterli sayıda bölüm gelmeyen kitaplar (7 bölüm) yayınlanmaz. Bu durumda yazarlara bilgi verilerek hareket edilir.
  • Ücret ödemesi, editöryal değerlendirme sonucu başarılı olan kitap bölümleri için yapılır. Değerlendirme sonrası ödeme ile ilgili hesap bilgileri tarafınıza mail yoluyla iletilecektir. Kitaplarımızın dili Türkçe veya İngilizce’dir.

YAZIM KURALLARI

  • Eseriniz, “Gelenbevi Kitap Bölümü Şablonu“na göre düzenlemelidir. 
  • Kitap bölümü taslağınınızda, Türkçe veya İngilizce özet, anahtar kelimeler bölümleri bulunmamalıdır.
  • Eserdeki yazarların hepsinin ünvan bilgisi ile çalıştığı kurum bilgileri, ilk sayfada dipnot olarak yazılmalıdır.
  • Sayfa düzeni 16×24 cm sayfa boyutunda tüm kenar boşlukları 2,5 cm olarak belirlenmelidir.
  • 12 punto büyüklüğünde iki yana yaslı Times New Roman yazı karakterinde yazılmalıdır.
  • Kalan düzenlemelerin tamamı uzmanlarca yapılacak ve yayımlanmadan önce son hali kontrol için tarafınıza bildirilecektir.

Not: Editörlük, kitap isimlerinde değişiklik yapma veya kitapları birleştirme veya bölme hakkını saklı tutmaktadır. Böyle bir durumda yazarlar bilgilendirilir ve yazarların diledikleri zaman çekilme hakları mevcuttur.

MART 2022 TARIHLI KITAPLARIMIZ İÇİN TIKLAYINIZ

OCAK 2022 TARIHLI KITAPLARIMIZ İÇİN TIKLAYINIZ

Ağustos 2022 Tarihli Kitaplar için SON BAŞVURU TARİHİ: 6 AĞUSTOS 2022

Aralık 2022 Tarihli Kitaplar için SON BAŞVURU TARİHİ: 30 KASIM 2022

MART 2022 TARIHLI KITAPLARIMIZMART 2022 TARIHLI KITAPLARIMIZ